Polsko-Niemiecka Dwustronna Konferencja 'Inside Standard 2012'

W dniach 21-22 listopada odbędzie się Pierwsza Polsko-Niemiecka Dwustronna Konferencja 'Inside Standard 2012'. Konferencja będzie miała miejsce w Centrum Konferencyjnym Collegium Polonicum w Słubicach. Tematem Konferencji będzie będą aktualne, praktyczne wyzwania badawcze dotyczące bezpieczeństwa w systemach teleinformatycznych. Podczas pierwszego dnia konferencji swoją prezentację pod tytułem „Prostszy certyfikat w modelu PKI 2.0” wygłosi Michał Tabor z Trusted Information Consulting. Prezentacja będzie poruszać kwestie implementacji PKI 2.0 jako nowego modelu zapewniającego usługi podpisu elektronicznego, które umożliwiają prezentowanie stronie ufającej tylko tych danych i atrybutów, które są niezbędne do przeprowadzenia transakcji. Ponadto, drugiego dnia konferencji swoją prezentację pod tytułem „Interfejs kryptograficzny dla usług podpisu z mediatorem” wygłoszą Przemysław Kubiak i Anna Lauks-Dutka. Prezentacja dotyczyć będzie usług podpisu z mediatorem, które wykorzystywane są w PKI 2.0.

Więcej
 

12 Europejskie Forum Podpisu Elektronicznego w Międzyzdrojach

 

W dniach 4-6 czerwca odbędzie się w Międzyzdrojach 12 edycja Europejskiego Forum Podpisu Elektronicznego. Podczas konferencji będzie miało miejsce wystąpienie Michała Tabora, Dyrektora Operacyjnego Trusted Information Consulting pod tytułem „Przełamać ograniczenia podpisu elektronicznego”.

Zaawansowany podpis elektroniczny weryfikowany certyfikatem identyfikującym podpisującego jest narzędziem rozwijanym w Unii Europejskiej głównie w związku z potrzebami administracji publicznej. Podmioty komercyjne do swoich zastosowań używają innych narzędzi, które są bardziej elastyczne i mają lepszy model biznesowy. Przełamanie ograniczeń, które pozostawiają w tyle rynek podpisów elektronicznych wymaga nowego spojrzenia i zmiany sposobu składania i weryfikacji podpisu elektronicznego.

 

Central European Electronic Card – Warsaw 2011

 

30 listopada odbędzie się w Warszawie IV Konferencja Central European Electronic Card – Warsaw 2011. Jednym z prelegentów podczas konferencji będzie Michał Tabor, który zaprezentuje wystąpienie pod tytułem „Lżejszy certyfikat podpisu elektronicznego”, co będzie rozszerzeniem artykułu o tym samym tytule. Wystąpienie to daje wgląd w sposób myślenia o podpisie elektronicznym jako o PKI 2.0.

W związku z tym chcielibyśmy gorąco zachęcić do uczestniczenia w konferencji.

Konferencja Central European Electronic Card Warsaw organizowana jest w formule imprezy informacyjno-edukacyjno-szkoleniowej. Założeniem organizacyjnym Konferencji, które doskonale sprawdza się w praktyce, jest wprowadzenie do poszczególnych sesji elementu żywej dyskusji, wymiany poglądów, zwiększenia aktywności wszystkich uczestników spotkania, zarówno prelegentów jak i słuchaczy. Agendę konferencji można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej...

 

Boosting trust in the digital single market: the role of signature

Lecture: Mediated electronic signature; Polish Interoperability Test for Electronic Signature

Presenter: Daniel Wachnik, Instytut Maszyn Matematycznych, Laboratorium Podpisu Elektronicznego

Konferencja została zorganizowana przez Ministerstwo Gospodarki jako impreza towarzysząca polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Podczas tej dwudniowej imprezy zaprezentowano wiele ciekawych prelekcji dotyczących tematyki nowelizacji dyrektywy o wspólnotowych ramach dla podpisu elektronicznego. Wśród uczestników byli przedstawiciele Komisji Europejskiej i krajów członkowskich Unii Europejskiej. Jednym z prezentowanych tematów był schemat podpisu z mediatorem, który wpisuje się w metodologię PKI 2.0.

Kliknij aby pobrać prezentację (english)

9 - 10 Listopad 2011, Warszawa, Polska

Agenda

Czytaj dalej...


 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»